Podział punktów w debiucie. Cosmos - JKS 1-1

Podobnie jak pięć lat wcześniej, był okolicznościowy puchar i tłumy, nawet większe, na trybunach. Atmosfera może już niekoniecznie tak podniosła, bo też trochę przywykliśmy do "wielkiej piłki" w Nowotańcu. Marzenie stało się jednak faktem, w pierwszym meczu na szczeblu III ligi Cosmos Nowotaniec zmierzył się z JKS-em Jarosław.

Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1. Pierwsi na prowadzenie wyszli zawodnicy Cosmosu. W 33. minucie strzał Ireneusza Zarzyki odbił bramkarz a przy dobitce nie pomylił się Piotr Laskowski. Goście wyrównali trzy minuty po przerwie. Strzał "za kołnierz" zdołał sparować Mateusz Krawczyk, jednak przy dobitce w wykonaniu Jakuba Kaganka był już bezradny. W naszych barwach wystąpiło kilku nowych zawodników, którzy zaprezentowali się dobrze, mimo widocznych jeszcze braków w zgraniu.