Podsumowanie przerwy zimowej

Cosmos Nowotaniec zakończył okres przygotowawczy do rundy wiosennej. W tym czasie podopieczni Ireneusza Zarzyki rozegrali 7 spotkań z których wygrali 4 a przegrali 3.

Drużynę wzmocniło trzech nowych zawodników: Mykola Temniuk(obrońca, 23 lata, ostatnio Karpaty Lwów), Ivan Yarema(obrońca, 23 lata, ostatnio Tomasovia Tomaszów Lubelski) oraz Sebastian Meier(pomocnik, 23 lata, ostatnio OKS Markiewicza Krosno). Po przerwie spowodowanej m.in. kontuzjami do Nowotańca powrócił także Stiepan Matsko.

Klub opuściło dwóch zawodników: Sergiy Saliuk(Rzemieślnik Pilzno) oraz Sebastian Śliwiak(Szarotka Nowosielce).

Pierwszy mecz już w najbliższą niedzielę o 14:30 - półfinał okręgowego Pucharu Polski z Karpatami Krosno. Z kolei pierwszym spotkaniem ligowym dla naszych zawodników będzie mecz wyjazdowy z LKS Skołoszów(19 marca). Już tydzień później czeka nas pojedynek derbowy na własnym stadionie z LKS Pisarowce(26 marca).

Sparingi:

Sokół Sieniawa 3-0 Cosmos Nowotaniec
Bramki: Paweł Hass, Tomasz Walat, Dawid Gnatek

Cosmos Nowotaniec 6-0 Wisłok Wiśniowa
Cosmos: Krawczyk, Osiniak, Sobota, Saliuk, Wójcik, Kuzicki, Rutyna, testowany, Pluskwik, Zarzyka, Kozioł, testowany, H.Pieszczoch
Bramki: Zarzyka, Rutyna, testowany, Kozioł, Pluskwik, Kuzicki

Cosmos Nowotaniec 4-1 Przełom Besko
Laskowski, Kuzicki, Meier, Kozioł - Szybka

Piast Tuczempy 2-0 Cosmos Nowotaniec
Karol Wota, Kamil Aab

Cosmos Nowotaniec 6-3 Orzeł Lubla

Cosmos:Krawczyk - Kozioł, Sobota, Osiniak, Majka, testowany, Rutyna, Pluskwik, Meier, Laskowski, Zarzyka, testowany, Kuzicki, Hirka